top of page
Santykių geometrijos. Speciali Skirmantos Jakaitės animacinių filmų programa
Santykių geometrijos. Speciali Skirmantos Jakaitės animacinių filmų programa

10-07, št

|

Skalvijos kino centras

Santykių geometrijos. Speciali Skirmantos Jakaitės animacinių filmų programa

Trumpas kinas. Santykių geometrijos. Speciali Skirmantos Jakaitės animacinių filmų programa.

Registracija uždaryta
Žiūrėti kitus renginius

Laikas ir vieta

2023-10-07 16:45 – 19:00

Skalvijos kino centras, A. Goštauto g. 2, 01104 Vilnius, Lietuva

Apie renginį

Speciali Skirmantos Jakaitės animacinių filmų programa

GALIM SUSITIKTI, GALIM NESUSITIKTI

animacinis | 2011  | 8 min.

NEEUKLIDINĖ GEOMETRIJA

animacinis | 2013 | 11 min.

ŽONGLIERIUS

animacinis |  2018  |  11 min.

DAUG GERESNIS

animacinis | 2022 | 13 min.

Programos trukmė: 43 min.

Skirmanta Jakaitė – viena ryškiausių lietuvių animacijos režisierė ir animatorė, kurios darbai pelnė pripažinimą prestižiniuose kino festivaliuose   apdovanojimuose. Keturiuose į šią programą nugulusiuose animaciniuose filmuose skleidžiasi išskirtinis kūrėjos režisūrinis braižas ir mus supančioje aplinkoje užkoduoti ryšiai, meilės dėsniai, baimės ir nerimo logika. Du programos filmai – „Neeuklidinė geometrija“ ir „Žonglierius“ – laimėję nacionalinius kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“, o naujausias filmas „Daug geresnis“ šią vasarą gavo „Oskarų“ apdovanojimams kvalifikuojantį geriausio trumpametražio animacinio filmo apdovanojimą Palm Springso tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje.

Programos filmai:

GALIM SUSITIKTI, GALIM NESUSITIKTI

Filmas „Galim susitikti, galim nesusitikti“ pasakoja apie jautrius motinos ir dukters santykius, apie praradimus, išsiskyrimus ir viltį.

NEEUKLIDINĖ GEOMETRIJA

Kur dingsta meilė, mylimiesiems išsiskyrus arba likus kartu? Iš kur atsiranda jėgų pamilti vėl? Ar galima-įmanoma ir ar galima-legalu mylėti kelis žmones vienu metu? Kuo virsta mūsų meilė po mūsų mirties, ar ji iš tiesų tokia svarbi, ar paprasčiausiai neišvengiama?

Apie meilės dėsnius ir įstatymus, kurie aiškūs kaip du kart du, kol mes mylime, bet nebesuprantami ir nepaaiškinami, kai meilė pasitraukia. Apie širdies logiką, kuri nieko bendra neturi su įprastine logika, taip, kaip neeuklidinė geometrija paneigia ir pranoksta euklidinę.

ŽONGLIERIUS

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose, darbuose, situacijose, įsitikinimuose, vizijose, kiekvienas savo asmeniniame kupė, apgaudinėdami save, kad pasaulis yra vienas ir kad jis egzistuoja. Šis filmas – apie kitą gyvenimo pusę – bauginančią, nežinomą pusę, kurios mes niekada iki galo neapčiuopiame, bet žinome, kad ji yra kažkur šalia, labai arti.

DAUG GERESNIS

Vyras laukia tyrimų rezultatų. Jis tikisi blogiausio, bet tuo pat metu viliasi geriausio. Apimtas nerimo ir išsigandęs jis savaitę praleidžia nežinioje, nei čia, nei ten, bijodamas dalykų, kurie dar neįvyko.

Filmo draugai Lithuanian shorts

Bendrinti šį renginį

bottom of page