top of page
Nemigos klubo erdvės atidarymas
Nemigos klubo erdvės atidarymas

09-27, tr

|

Kauno menininkų namai

Nemigos klubo erdvės atidarymas

Nemigos klubą atidarysime su menininkės Onos Juciūtės instaliacija ir zino dirbtuvėmis.

Registracija uždaryta
Žiūrėti kitus renginius

Laikas ir vieta

2023-09-27 17:00 – 20:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, 44211 Kaunas, Lietuva

Apie renginį

Nemigos klubo erdvės atidarymas

Dažnai savo pervargimą ruošiantis egzaminams, dėl darbo krūvio darbovietėje esame linkę/usios traktuoti kaip asmeninę silpnybę. Neretai sukilusį nerimą matome kaip laikiną sutrikimą atsietą nuo mus supančios stresinės aplinkos. Paradoksaliai, dienos šviesa slepia naktinius bendrininkus - nemigą, nerimą, liūdesį, psichozes ir manijos epizodus, savižalą ir patirtų traumų šešėlius. Psichikos sveikatos ir menų festivalio „Ryšiai“ kontekste, Kauno menininkų namuose įsikurs Nemigos klubas - erdvė dienos šviesoje saugiai reflektuoti psichinę sveikatą ir jos iššūkius per kūrybą. Nemigos klubas - viso festivalio metu veiksianti erdvė, kurioje vyks kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, skaitymai ir kitos veiklos. Sukurtas turinys įvairiais formatais pildys erdvę klubo narių - mūsų visų patirtimis, mintimis ir kūryba.

Nemigos klubą atidarysime su menininkės Onos Juciūtės instaliacija ir zino dirbtuvėmis.

Apie instaliaciją

Onos Juciūtės kūriniai individualiai bei jautriai nurodo į žmogaus kūną, ir su juo susijusį emocinį spektrą – švelnumą, artumą, saugumą - tai tampa svarbiomis sąvokomis. Juciūtės sukurti objektai atrodo lyg daiktai, patyrę fabrikinį gamybinį broką, kuris paradoksaliai tarsi užtikrina jų dabartinę egzistenciją. Šie objektai itin dažnai nurodo į žmogaus kūno dalis, tarytum juose būtų juntamas jų įspaudas, nors autorė savo kūryboje žmogaus kūno beveik nevaizduoja. Onos Juciūtės kūriniai buvo pasirinkti Nemigos klubo erdvei būtent dėl jų trapumo ir keisto sapniško pavidalo - kai objektą gali užčiuopti, bet negali iki galo patirti, gal kažką primena savo forma ir medžiagiškumu, bet ne iki galo.

Ona Juciūtė (g. 1988 m.) - Vilniuje gyvenanti menininkė. Kilusi iš trijų kartų profesionalių dailidžių šeimos, O. Juciūtė kuria skulptūras ir instaliacijas, kuriose kelia klausimus apie tai, kaip daiktai gaminami šiandien. Gamyba yra esminis jos praktikos elementas - ji dažnai įsitraukia į savotiškus gamybos scenarijus. Naujausiuose projektuose tyrinėjama įvairių medžiagų hierarchija, istorija ir ateitis. Juciūtės instaliacijos remiasi realiomis istorijomis ir dažnai žaidžia su nusistovėjusiais eksponavimo įpročiais. Jos parodos dažnai atrodo kaip apleistos ar keistai apšviestos parduotuvių vitrinos, natiurmortai ar nežinomos civilizacijos interjero ekspozicijos.

Nemigos klubo erdvę kuruoja Agnė Bagdžiūnaitė.

Nemigos zinas Ar aš normalus jei jaučiu nerimą? Ar aš normali jausdama kaltę dėl to kas nuo manęs nepriklauso? Ar normalu apsiverkti žiūrint reklamą? Neverkti visai? Nejausti? Jausti per daug? Visos/i turime klausimų, kurie gasdina, kuriuos sunku užduoti. Šie klausimai dažnai neturi vieno atsakymo, todėl atsakymų ieškosime drauge. Zinas talpins festivalio dalyvių mintis, išgyvenimus ir asmeninius atsakymus į klausimus apie psichikos sveikatą, turinį papildys profesionalų komentarai.

Zinas bus kuriamas kūrybinių dirbtuvių metu bei festivalio renginiuose (kviečiant dalyvius sukurti puslapį atliepiant temą per kiekvieno/s asmeninę prizmę).

Veiklą kuruoja, veda Asta Volungė

Asta Volungė - Kauno menininkų namų edukacinių programų kuratorė, literatūros edukacijos programos “Trenksmas” vadovė, edukatorė, dirbanti su žmogaus teisių ir socialinės įtraukties temomis kultūros pagalba. Asta taip pat yra feministinių, LGBTQ+ ir socialinės įtraukties iniciatyvų bendraorganizatorė.

***

Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija.

FESTIVALĮ ORGANIZUOJA: VšĮ Rūpestinga kultūra

VšĮ Rūpestinga kultūra veiklą remia:

*KurkLT Alumni tinklas

*Vilniaus miesto savivaldybė

Bendrinti šį renginį

bottom of page