top of page
Tvarus psichikos sveikatos aktyvizmas
Tvarus psichikos sveikatos aktyvizmas

Thu, 05 Oct

|

Studium P

Tvarus psichikos sveikatos aktyvizmas

Susitikimas-dirbtuvė skirta žmonėms ir grupėms, kurie kuria, rašo, buria ar kitaip kviečia apgalvoti įprastus kanonus ir mitus, supančius psichikos sveikatos temas ir patirtis.

Registracija uždaryta
Žiūrėti kitus renginius

Time & Location

05 Oct 2023, 18:00 – 20:00

Studium P, Pylimo g. 20, 01118 Vilnius, Lietuva

About the event

Susitikimas-dirbtuvė skirta žmonėms ir grupėms, kurie kuria, rašo, buria ar kitaip kviečia apgalvoti įprastus kanonus ir mitus, supančius psichikos sveikatos temas ir patirtis. Dirbtuvę (o labiau - pabuvimą) pradėsime susipažinimu su keliais psichikos sveikatos aktyvizmo pavyzdžiais (Elenos emocijų daržas ir išgirsti). Antroje dalyje kalbėsime apie (kartais labai neapčiuoiamas) aktyvizmą, ribas, viltį.

Dalyviai:

Elena Gasiulytė yra naujienlaiškio elenos emocijų daržas autorė ir žmonių su "ribiniu asmenybės sutrikimu", kurį savo tekstuose pervadino MEGAemocijomis, atstovė. Ji parašė pirmąjį plačiajai publikai skirtą straipsnį apie MEGAemocijų simptomatiką lietuvių kalba ir toliau savo darbais edukuoja visuomenę ir priešinasi mitams bei stigmoms. Kuo toliau, tuo menkiau Elenai rūpi diagnostinės etiketės - jos nuomone, didžioji mūsų visų nepagydoma kondicija yra žmogiškumas, ir kuo sunkesnis atvejis, tuo geriau. Savo tekstuose vietoje skirtumų ji ieško panašumų tarp diagnozes turinčių ir neturinčių žmonių, kritikuoja represyvią psichiatrijos sistemą ir augina įtraukų, empatišką požiūrį į pačias įvairiausias žmogiškas savijautas. Dar Elenai patinka daržovių auginimas, Lana del Rey, memai ir keksiukai.

Viktorija Kolbešnikova ir Augustas Čičelis – Kreivių festivalio organizatoriai, išgir̃stì erdvės, queer archyvo įkūrėjai bei puoselėtojai. išgir̃stì erdvė - tai informacinė ir socialinė erdvė, kurioje dalijamasi LGBT+ bendruomenės patirtimis ir LGBT+ bei juos supantiems žmonėms skirta informacija. Apie išgir̃stì erdvę ir veiklas - https://isgirsti.lt Apie festivalį Kreivės - https://festivaliskreives.lt

Share this event

bottom of page